3 معجزه های که ویتامین C در بدن انجام می دهد۳ معجزه های که ویتامین C در بدن انجام می دهد

مجموع :سلامت
3 معجزه های که ویتامین C در بدن انجام می دهد

۳ معجزه های که ویتامین C در بدن انجام می دهد 

ویتامین C یکی از معروفترین موادی هست که باید از طریق غذایی در بدن فراهم سازی گردد و تعداد زیادی از منابع این ویتامین همۀ وقت} در رسانه ها معرفی می شوند.بدن انسان برای ارائه عملکرد درست و بهینه به طیف گسترده‌اي از مواد مغذی نیاز دارد. اما یک ویتامین وجود دارد که می تواند از هر عملکرد بدن پشتیبانی کند و به‌طور معجزه آسایی خطر تمام دلایل مرگ – حتی مشابه‌هاي جدی مثل مریضی قلبی، سکته مغزی و سرطان – را کاهش دهد.

 

شاید خود را آماده کرده باشید که درمورد ویتامین D صحبت کنیم، زیرا ماده مغذی شگفت انگیزی محسوب میشود، اما گزینش مورد نظر ما ویتامین C هست.چه چیزی درمورد ویتامین C خاص هست؟ این ویتامین از توانایی بالا برای اهدای الکترون‌ها به سلول‌هاي بدن برخوردار هست. این عملکرد سه فایده زیاد دارد که شامل قدرت آنتی اکسیدانی، مشارکت کوفاکتور آنزیمی و پشتیبانی قابل اعتماد از سیستم ایمنی می شوند.

 

از نظر متخصصان مکمل‌ها انواع مختلفی دارند، اما در اکثر پژوهش‌ها از اسید اسکوربیک بهره گیری میشود. به دلیل داشته باشید که ویتامین C محلول در آب هست و این به معنای عدم ذخیره آن در بدن هست. در نتیجه، فراهم سازی آن از یک منبع اثبات از طریق غذا یا مکمل‌ها نیاز هست.میزان مصرف پیشنهاد شده هرروز برای ویتامین C حداقل ۶۵ تا ۷۵ میلی گرم هست تا از کمبود این ویتامین پیش گیری شود. اما برای محافظت در برابر مریضی، شما باید دوزهای بالاتری را مصرف کنید.

 

دوز بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در روز نشان داده هست که سطوح ویتامین C را در خون به حالتی پایدار می رساند. با این همۀ،، دوز حداکثری که به یک باره دریافت میشود باید ۲۰۰ میلی گرم باشد، زیرا روده‌ها مقداری که شما قادر به جذب آن هستید را نظارت می کنند. از این رو، هر چیزی فراتر از ۲۰۰ میلی گرم تا حد زیادی دفع میشود.

 

در نتیجه، اگر قصد دارید ۴۰۰ میلی گرم ویتامین C در روز دریافت کنید، برترین انتخاب دریافت آن در دو دوز هست.همین طور، شما می توانید از ویتامین C تزریقی بهره گیری کنید که جذب روده‌اي را دور زده و مستقیم وارد جریان خون می شود.

 

مشارکت کوفاکتور آنزیمی

با دقت به توانایی کاهش و اهدای الکترون، ویتامین C بعنوان یک کوفاکتور برای تعداد زیادی از عملکردهای بدن عمل می کند.ویتامین C از ساخت موارد زیر پشتیبانی میکند:کلاژن – زمینه ساختاری تاندون ها، استخوان ها، غضروف‌ها و پوست محسوب میشود.کارنیتین – ترکیبی مورد نیاز برای کمک به عبور چربی از غشاهای سلولی و تزریق

 

انرژی به سلول‌ها هست.کاتکول آمین – ترکیبی که بعنوان یک هورمون یا انتقال‌دهنده عصبی عمل میکند.تبدیل کلسترول به اسیدهای صفراوی را ممکن می‌سازد «یکی از دلایلی که بدن به کلسترول نیاز دارد».افزون بر این، ویتامین C برای افزایش فراهمی زیستی آهن، یک ماده معدنی کلیدی برای تنظیم عملکرد سلولی و سنتز کدنویسی DNA نیاز هست

 

قدرت آنتی اکسیدانی

احتمالا تاکنون اصطلاحات استرس اکسیداتیو و رادیکال‌هاي آزاد به گوشتان خورده‌اند. این ها سلول‌هایي بی ثبات در بدن میباشند که آسیب سلول‌هاي سالم را موجب شده و به مریضی‌هایي مثل سرطان منجر می شوند.ویتامین C آنتی اکسیدان اصلی حاضر در جریان خون محسوب می شود و تمامی بافت‌هاي بدن را تغذیه می کند.

 

هنگامی که ویتامین C این سلول‌هاي ناپایدار را می‌یابد، یک الکترون در اختیار آن ها قرار میدهد تا پایدار شوند، طوری که از حالت رادیکال خارج شده و بار دیگر حالت عادی می‌یابند.قدرت آنتی اکسیدانی ویتامین C از DNA، RNA، کربوهیدارت ها، پروتئین ها، و چربی‌ها در برابر آسیب رادیکال‌هاي آزاد محافظت میکند و از این رو، آن ها میتوانند بار دیگر عملکردهای سوخت و ساز و بدن سازی خود را از سر بگیرند.

 

پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن

مصرف ویتامین C در زمان سرماخوردگی یکی از اقدام‌هاي شایع برای مقابله با مریضی هست. پشتیبانی از عملکرد درست سیستم ایمنی بدن یکی از عملکردهای شناخته شده این ویتامین محسوب میشود.در حقیقت، پژوهش‌ها نشان داده‌اند که مصرف منظم ویتامین C احتمال بروز سرماخوردگی را نصف می کند و مدت زمان مریضی را حداقل هشت‌درصد کاهش میدهد.

 

ویتامین C ساخت و کارکرد طیف گسترده‌اي از سلول‌هاي ایمنی را تحریک میکند، از فعالیت تقویت‌کننده سیستم ایمنی آن ها پشتیبانی می کند، و از تبدیل شدن این سلول‌ها به رادیکال آزاد و آسیب رساندن به سلول‌هاي سالم پیشگیری می کند. ویتامین C مولکولی به نام اینترفرون را افزایش می دهد، که از فعالیت ضد ویروسی قوی بهره می برد.

 

 

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 پاسخ به “۳ معجزه های که ویتامین C در بدن انجام می دهد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

ایستگاه سرگرمی و تفریح

بیوگرافی ها

جدید ترین اخبار هنرمندان